AKCE: Doručení na výdejní místa PPL za pouhých 35 Kč!! Při nákupu od 1 000 Kč je veškerá doprava u nás samozřejmě zcela ZDARMA!

Čištění atomizéru

Jak jednoduše vyčistit atomizér

Pravidelné a správné čištění atomizéru dokáže prodloužit životnost vaší elektronické cigarety. Jak na čištění? Všechny důležité informace a tipy najdete v článku.

Co je to atomizér?

Atomizér (clearomizér), resp. hlavní součást atomizéru je žhavící hlava, která zahřívá liquid na dostatečně vysokou teplotu. Je nepostradatelnou součástí elektronické cigarety, proto se o ni nezapomeňte starat.

Jak zvýšit životnost atomizéru (žhavící hlavy)

Vyhněte se sladkým a hustým liquidum

Sladké liquidy jsou sice chuťově příjemné, ale velmi rychle se přepalují, což samozřejmě ovlivňuje životnost atomizéru. S hustými liquidy je to úplně stejné. Doporučujeme liquidy střídat.

Nastavte správné napětí

Příliš vysoké napětí může spirálku s nízkým odporem zničit. Stejně tak vede nedostatek odpočinku mezi potahy k přehřátí a následnému zničení žhavící hlavice. Řiďte se radami výrobců - minimalizujete tak možnost rozbití. Pokud se k hlavici nebudete chovat opatrně, čeká vás výměna už po pár dnech.

Vyberte dobrého výrobce

Vždy nakupujte elektronické cigarety a také atomizéry samotné od ověřených výrobců, kteří nešidí na materiálech a mají za sebou bezproblémovou minulost. Spolehlivost výrobců si na internetu můžete dohledat nebo nám napsat, rádi vám poradíme.

Čištění

Ačkoliv má většina moderních e-cigaret systém samočištění, neškodí ji čas od času manuálně vyčistit. Jak na to? Je to hračka.

  1. Odšroubujte atomizér od baterie

  2. Zbavte atomizér veškeré vlhkosti
    Atomizér bývá plný liquidu, což znemožňuje dokonalé vyčištění. Liquid je nejlepší vyfouknout ven, což uděláte skrz ventil. Na druhou stranu dejte kapesník, abyste se neušpinili.
  1. Ponořte atomizér do 60% lihu
    Stačí naplnit skleničku lihem tak, aby byl atomizér úplně ponořený. Ve skleničce nechte atomizér 4-12 hodin, podle míry zanesení.

  2. Atomizér vyndejte a vysušte
    Atomizér nelze hned používat. Musíte ho prvně opláchnout ve vodě a nechat cca 2 dny vysušit. Proces sušení lze zkrátit použitím fénu. Vysušení musí proběhnout dokonale.

 

Doufáme, že vám náš článek o čištění pomůže a věříme, že se tím životnost vašeho atomizéru prodlouží. Pokud máte nějaké dotazy, tak se na nás obraťte, jsme tu vždy pro vás.