Máme pro vás nové nicsalt liquidy Aroma King. Výrazné a nezapomenutelné příchutě, všechny skladem s okamžitým dodáním!

Úmrtí v USA následkem užívání e-cigaret. JAKÁ JE SKUTEČNOST?

vapersky-obeznik

"Za onemocněními plic či dokonce úmrtími spojovanými s elektronickými cigaretami stojí s nejvyšší pravděpodobností acetáty vitamínu E. Vyplývá to ze studie amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), která našla příslušné octany ve všech 29 vzorcích, jež zkoumala."

"Ano. Nebyla to totiž „úmrtí na ecigarety“. Ty jsou na trhu více než 12 let a nic podobného zatím není známo. Od letošního srpna byla v USA hlášena poškození plic většinou u mladých, jinak zdravých lidí, kteří měli společné jedno: vapovali, a to v naprosté většině, ilegální oleje s výtažky marihuany, tedy nikoli standardní e-cigarety. THC je rozpustné právě v oleji, zatímco v klasických e-cigaretách žádné oleje nejsou."

Nikoli tedy elektronické cigarety, ale to, co tito lidé v e-cigaretách vapovali, tj, to, čím ji plnili, způsobilo jejich smrt. Je to samozřejmě smutná zpráva, ale není možné jejich smrt spojovat s užíváním elektronických cigaret. Je to stejné, jakoby se řeklo, že když si někdo nalije do čaje arzén a pak v důsledku toho umře, tak to znamená, že čaj zabíjí. Zabíjí samozřejmě arzén a nikoli samotný čaj. Stejně tak nezabíjí e-cigarety ani originální certifikované liquidy, ale to, čím e-cigarety někteří lidé plní a poté z nich vapují.

"NHS i Public Health England (PHE) podporují vaping před kouřením. V roce 2015 bylo podle zprávy PHE odhadováno, že vaping byl o 95 procent méně škodlivý než kouření." 

Kompletní informace o nedávno tolik zmiňovaných úmrtích, stejně tak jako názory předních českých i světových odborníků na vapování z elektronických cigaret, se dozvíte ve Vaperském oběžníku po kliknutí na tento odkaz: VAPERSKÝ OBĚŽNÍK