Máme pro vás nové nicsalt liquidy Aroma King. Výrazné a nezapomenutelné příchutě, všechny skladem s okamžitým dodáním!

Jak správně vybrat e-cigaretu

V dnešním článku se pokusíme zodpovědět jednu z nejzákladnějších a nejčastěji se vyskytujících otázek…jakou elektronickou cigaretu vybrat a podle čeho. Pokusíme se Vám detailně vysvětlit, na čem všem výběr e-cigarety závisí a podle čeho se máte při jejím výběru řídit, aby byla Vaše volba správná a kouření e-cigarety Vás plně uspokojilo.

Na začátku byste si měli sami zhodnotit, jak silný kuřák jste, resp. jak často kouříte a kolik cigaret denně, co Vás na kouření uspokojuje a jaké typy cigaret preferujete. Stejně tak byste se měli při výběru e-cigarety zaměřit na design a kapacitu baterie, aby pro Vás bylo kouření elektronické cigarety co nejpříjemnější a nejpohodlnější.

Elektronických cigaret je v dnešní době již nepřeberné množství a každý typ e-cigarety se vyznačuje něčím jiným, specifickým. Ať už se jedná o design (lehká, těžká, malá, tenká, tlustá, černá, barevná), kapacitu baterie (na ní záleží, jak často musíte e-cigaretu nabíjet), způsob potahování (do úst a až poté do plic nebo přímo do plic) nebo o náplň, pro kterou je daná e-cigareta určena (e-liquid s různým poměrem PG a VG nebo nikotinová sůl).

Toto vše si nyní podrobně rozebereme formou otázek a odpovědí a věřím, že po zodpovězení všech otázek, bude Vaše představa již jasná a volba e-cigarety jednoznačná a správná. 

 

1. Jak silný kuřák jste, resp. kolik cigaret denně vykouříte?

Pokud jste pouze občasný či lehký kuřák (vykouříte max. 5-6 cigaret denně, příp. do 10ti „lehkých“ či slim cigaret), pak se vyhněte výkonným gripům s velmi silnou baterií o kapacitě 2000 mAh a vyšší. Ty jsou určeny pro silné a velmi silné kuřáky. Naopak vybírejte z elektronických cigaret menších rozměrů s nižší kapacitou baterie. Mezi takové e-cigarety patří tyto „kousky“: Klasické e-cigarety 

Pokud jste naopak silným kuřákem, který vykouří více než uvedené množství cigaret, pak už bude pro Vás lepší poohlédnout se po něčem výkonnějším, co dokáže plně uspokojit Vaši potřebu a usnadní co nejvíce přechod z běžných cigaret na cigarety elektronické. Mezi takové e-cigarety patří např. gripy. V naší nabídce je najdete zde: Gripy a mody

 Toto by měl být tedy Váš základní výběr, resp. prvotní zúžení výběru Vaší e-cigarety.

 

2. Jakým způsobem chcete e-cigaretu potahovat?

Rozlišujeme dva druhy vapování neboli dva druhy potahu liquidu do plic:

a) vapování typu MTL (Mouth To Loung) neboli potah do úst a následně do plic
b) vapování typu DL (Direct To Loung) neboli potah přímo do plic

Podle toho, pro jaký typ vapování je e-cigareta uzpůsobena, rozlišujeme tři typy elektronických cigaret:

a) e-cigarety pro MTL potah
b) e-cigarety pro DL potah
c) e-cigarety, umožňující jak MTL tak DL potah

Pro začátečníky určitě doporučuji e-cigaretu, která je uzpůsobena pro MTL potah, tj. potah do úst a až následně do plic. A to především proto, že je tento potah pro kuřáka klasických cigaret mnohem přirozenější, neboť se jedná prakticky o stejné potahování jako u klasické cigarety.

Dalším důvodem pro volbu MTL potahu je skutečnost, že při DL potahování se vytváří velmi silná a hustá pára, která může obtěžovat ostatní lidi ve Vašem okolí. A nepříjemné pohledy lidí by Vám asi příliš příjemné nebyly :-) E-cigareta pro MTL potah vytváří také páru, ale ta je slabší a není tudíž tak obtěžující. A pro ten autentický pocit z kouření to bohatě stačí.

Jestliže již budete e-cigaretu kouřit delší dobu a stane se z Vás „zkušený kuřák e-cigarety“, můžete si dokoupit k e-cigaretě pro MTL i e-cigaretu pro DL potah a například je střídat. Doma si vychutnávat hustou páru při kouření DLka a venku mezi lidmi kouřit MTLko :-)

Na tomto místě je třeba ještě zmínit, že podle toho, pro jaký typ potahu se rozhodnete, musíte vybírat i liquidy (náplně do e-cigarety). Pro MTL potah můžete zvolit prakticky jakoukoli sílu nikotinu, pro DL potah ale doporučuji zvolit maximální intenzitu nikotinu 3mg/ml. Při vyšší intenzitě nikotinu si již e-cigaretu tak nevychutnáte, může Vás škrábat v krku a chuť liquidu není tak čistá.

Stejně tak záleží na poměru složek PG a VG v liquidu. U e-cigaret pro MTL potah volíme liquidy s nižším poměrem VG, u e-cigaret pro DL potah naopak s vyšším poměrem VG. Podrobně rozebíráme problematiku výběru e-liquidu do elektronické cigarety v našem blogu v článku „Jaký liquid do e-cigarety zvolit“.


V naší nabídce najdete široký sortiment e-cigaret pro každý způsob potahu:

Klasické e-cigarety pro MTL potah

Klasické e-cigarety pro DL potah

 

3. Jakou zvolit baterii pro elektronickou cigaretu?

Zdrojem energie každé e-cigarety je její baterie. Ty se dnes vyrábí v mnoha designech, tvarech, s displejem i bez něj a dokonce jsou na trhu již i baterie s dotykovým displejem:-) Výdrž baterie ovlivňuje řada faktorů, z nich tím nejdůležitějším je její kapacita, udávaná v mAh (miliampérhodinách).

Jaká baterie bude tedy pro Vás ta nejvhodnější?

Nebudu se zde bavit o tvaru či designu baterie, tuto volbu nechám už čistě na Vás a Vašich osobních preferencích. Na volbu baterie se budu dívat pouze z hlediska toho, jak silný kuřák jste a jak velká kapacita baterie je pro Vás tedy vhodná. 

  1. Příležitostný kuřák:
    Do této kategorie řadíme ty z vás, kteří si zakouří pouze občas, např. při nějaké příležitosti nebo vykouří denně max. 3-4 cigarety. Takovým kuřákům postačí mini e-cigareta, která disponuje baterií o kapacitě do 280mAh. Jedná se o e-cigarety velmi malého provedení, které se vzhledem nejvíce přibližují klasické cigaretě. Pokud ale i tak chcete baterii, kterou nabijete ne častěji než řekněme jednou za týden, doporučuji zakoupit e-cigaretu s baterií o kapacitě 650mAh, resp. max. do 1000mAh. Na nabídku e-cigaret s bateriemi pro příležitostné kuřáky se můžete podívat např. zde: Elektronické cigarety s kapacitou baterie do 1000mAh

  2. Střední kuřák:
    Do této kategorie řadíme ty z vás, kteří kouří pravidelně min. 5 cigaret denně, ale zároveň nevykouří za den více než 15 cigaret. Pokud patříte do této skupiny kuřáků, je již vhodné dívat se po e-cigaretách s baterií o min. kapacitě 650mAh, ideálně pak 1000-1100mAh, které vydrží cca na 600-900 potáhnutí. Tato kapacita je dostatečná pro to, abyste nemuseli během dne baterií dobíjet. E-cigaretu používáte bez problému celý den a večer si ji pak jen dobijete stejně tak jako např. Váš mobilní telefon.

  3. Silný kuřák:
    Do této kategorie řadíme kuřáky, kteří vykouří denně min. 16-20 cigaret. Pro takové kuřáky určitě doporučujeme zakoupit elektronickou cigaretu s baterií o kapacitě 1100mAh a vyšší. Ideální volbou jsou v tomto případě gripy, které disponují bateriemi o kapacitě 2000-3400mAh a i velmi silnému kuřákovi vydrží taková e-cigareta bez problémů celý den bez nutnosti dobíjení. Na trhu jsou již dokonce gripy, osazené bateriemi o kapacitě 5000mAh.


A jedna rada ohledně baterie na závěr. Z vlastní zkušenosti jednoznačně doporučuji nekupovat si pouze jednu baterii, ale mít vždy v záloze minimálně jednu další...podotýkám nabitou:-)...baterii navíc. Nemusíte si nutně kupovat dvě elektronické cigarety, ale do baterie navíc se investovat rozhodně vyplatí. Není totiž nic horšího než když si zapomenete dobít baterii, ta se Vám náhle vybije a Vy musíte čekat než se zase dobije. A to v tom lepším případě. Horší případ nastane, když nemáte po ruce zdroj napětí, tj. když nemáte nabíječku nebo ji nemáte kam „strčit“. Pak se velmi lehce může stát, že si někde ve stánku koupíte narychlo krabičku cigaret a než se nadějete, tak jste zpátky tam, kde jste už být nechtěli a vlastně ani být nemuseli.

Pokud Vás zajímají detailní informace o bateriích pro elektronické cigarety, z čeho jsou složeny, jaká je jejich životnost, jaké jsou typy baterií, jaké funkce mohou mít apod., přečtěte si náš další článek v blogu s názvem „Baterie do elektronické cigarety a vše o ní“.

 

 
Videa k tématu:

Rozdíl mezi MTL a DL vapováním 


Autor článku: Bc. Tomáš Valach