AKCE: Doručení na výdejní místa PPL za pouhých 35 Kč!! Při nákupu od 1 000 Kč je veškerá doprava u nás samozřejmě zcela ZDARMA!

Co se stane, když svoji elektronickou cigaretu namočím?

Elektronické cigarety (e-cigarety) jsou populární zařízení používaná pro konzumaci nikotinu, která nabízejí alternativu k tradičnímu kouření. Stejně jako jakékoliv jiné elektronické zařízení jsou však citlivé na poškození při kontaktu s vodou. Pochopení možných následků a kroků, které je třeba podniknout, pokud se vaše e-cigareta namočí, je klíčové pro udržení její funkčnosti a zajištění bezpečnosti.

Vapování a letní dovolená - na co si dát pozorZdroj: https://unsplash.com/photos/brown-beach-umbrellas-on-beach-during-daytime-ELf8M_YWRTY 

Okamžité účinky kontaktu s vodou

Když se elektronická cigareta dostane do kontaktu s vodou, může dojít k několika efektům:

 1. Zkrat: Voda může způsobit zkrat v elektronických komponentech, což může zařízení zcela vyřadit z provozu.
 2. Poškození baterie: Baterie, klíčová součást e-cigarety, je obzvláště citlivá na vodu. Expozice může vést k nefunkčnosti, snížené životnosti baterie nebo dokonce k nebezpečným situacím, jako je únik nebo exploze.
 3. Koroze: Voda může způsobit korozi kovových částí, což ovlivňuje výkon a životnost zařízení.
 4. Kontaminace e-liquidu: Pokud se voda dostane do nádržky s e-liquidem, může dojít k jeho zředění, což ovlivní chuť a účinnost produkované páry.

Kroky, které je třeba podniknout, pokud se e-cigareta namočí

Pokud se vaše e-cigareta namočí, postupujte podle následujících kroků, aby se minimalizovalo poškození:

 1. Okamžitě ji vypněte: Pokud má vaše zařízení tlačítko napájení, okamžitě jej vypněte, aby se zabránilo průchodu elektrického proudu mokrými komponenty.
 2. Rozložte zařízení: Opatrně rozložte e-cigaretu, vyjměte baterii, nádržku a všechny ostatní odnímatelné části.
 3. Vysušte jednotlivé části: Použijte suchý hadřík k otření jednotlivých částí. Vyhněte se použití fénu nebo jiného zdroje tepla, protože nadměrné teplo může poškodit elektronické komponenty.
 4. Nechte je uschnout na vzduchu: Nechte rozložené části v suchém a teplém prostředí alespoň 24 hodin, aby se veškerá vlhkost odpařila.
 5. Zkontrolujte poškození: Po úplném vyschnutí sestavte zařízení a zkontrolujte, zda funguje správně. Pokud zjistíte jakékoliv známky poškození, zvažte návštěvu odborníka nebo zakoupení nového zařízení.

Prevence

Aby se předešlo namočení e-cigarety, dodržujte následující doporučení:

 • Uchovávejte ji v suchu: Vyvarujte se používání e-cigarety v prostředí, kde by mohla přijít do kontaktu s vodou, jako je koupelna nebo venku za deště.
 • Používejte ochranné pouzdro: Investujte do voděodolného pouzdra, které může chránit vaše zařízení před vlhkostí a náhodným politím.

na co si dát pozor při vapování na letní dovolené?

Vapování na letní dovolené může být příjemným zážitkem, ale je třeba mít na paměti několik důležitých faktorů. Ať už míříte na pláž, do hor nebo do rušného města, je důležité být obezřetný, aby byl váš zážitek z vapování bezpečný a příjemný.

1. Teplo a sluneční expozice

 • Bezpečnost baterie: Vysoké teploty mohou ovlivnit baterii vaší e-cigarety, což může vést k jejímu přehřátí nebo poruše. Vyhněte se ponechání zařízení na přímém slunci nebo v rozpáleném autě.
 • Integrita e-liquidu: E-liquidy mohou v extrémním horku degradovat, což ovlivní chuť i sílu nikotinu. Uchovávejte je na chladném a tmavém místě, pokud je právě nepoužíváte.

2. Cestovní předpisy

 • Letecká doprava: Před cestou si ověřte předpisy týkající se vapování na letištích a v letadlech. Většina leteckých společností nepovoluje používání e-cigaret na palubě a některé letiště mají omezené prostory pro kuřáky.
 • Mezinárodní pravidla: Různé země mají odlišné zákony a předpisy týkající se vapování. Před cestou se informujte o místních předpisech, abyste se vyhnuli možným problémům.

3. Hygiena zařízení

 • Čištění: Cestování může vystavit vaše zařízení prachu a nečistotám. Pravidelně čistěte náustek a další části, aby bylo zařízení v dobrém stavu.
 • Udržování sucha: Pokud se chystáte na pláž nebo do vlhkého prostředí, ujistěte se, že vaše zařízení zůstane suché. Voda může poškodit elektronické součástky e-cigarety.

4. Zásoba e-liquidu a náhradních dílů

 • Dostatečné množství: Ujistěte se, že máte dostatek e-liquidu na celou dobu dovolené, zejména pokud jedete do oblasti, kde může být obtížné ho sehnat.
 • Náhradní díly: Vezměte si s sebou náhradní baterie, cívky a další nezbytné díly, abyste mohli případné problémy rychle vyřešit.

5. Respektování okolí

 • Veřejná místa: Buďte ohleduplní k ostatním lidem a respektujte místní předpisy týkající se vapování na veřejných místech. Mnoho pláží, parků a jiných veřejných prostor může mít omezení.
 • Ubytování: Ověřte si pravidla týkající se vapování v hotelu nebo jiném ubytovacím zařízení, abyste se vyhnuli případným pokutám nebo nepříjemnostem.

Namočení elektronické cigarety může vést k řadě problémů od zkratu až po trvalé poškození baterie. Pokud se vaše zařízení namočí, je důležité okamžitě jednat podle výše uvedených kroků, aby se minimalizovalo poškození a zajistila se jeho bezpečnost a funkčnost. Prevence je však vždy nejlepší strategií, proto se snažte udržovat své zařízení v suchu a bezpečí.