AKCE: Doručení na výdejní místa PPL za pouhých 35 Kč!! Při nákupu od 1 000 Kč je veškerá doprava u nás samozřejmě zcela ZDARMA!

Feellife

Webová stránka značky: Feellife
E-iguidy Feellife (Ruyan) jsou špičkou na poli e-liquidů, mají výbornou chuť i dýmivost, neobsahují žádnou zdravotně závadnou přísadu (pomineme-li diskutovaný nikotin) a jsou mezi našimi zákazníky velice oblíbené a upřednostňované před značkami jako je např. Liqua či Dekang. 


Splňují ty nejpřísnější mezinárodní normy a jsou schváleny veškerými  certifikačními autoritami jak pro EU, tak pro svět. Náplně jsou tak schváleny mimo jiné certifikací FDAFEMACESGS, MSDSTÜV, ISO22000, GMP, BSCI či JFRL (více viz. níže), svou kvalitou si vydobyly výsostné postavení na světovém trhu a zaujímají 35% jeho podílu. 


Feellife-logo


Kdo je výrobcem?
Výrobcem je společnost Feellife® Bioscience International Co,.Ltd (www.feellife.com), přední čínský výrobce, který se již řadu let specializuje na výrobu 100% čistých esenciálních olejů, získávaných extrakcí z rostlin za pomocí celosvětově nejvyspělejší a nejmodernější BIO-separační technologie, první v Číně, která na rozdíl od jiných metod lisování a extrakce nepoužívá rozpouštědla ani molekulární destilace a dosahuje vynikající účinnosti extrakce za nízkých teplot při zachování přírodních vlastností a účinných látek.
V současné době je tato technologie široce používána v dřevařských, lékařských a biochemických oborech v Evropě a USA.

Výrobní závod v USA
Od roku 2015 disponuje společnost Feellife mimo Číny výrobní továrnou také v Californii v USA, kde splňuje tamní přísné standardy (ISO8)... 202 North California Ave, City of Industry CA 91744 U.S.A.

Jakou má výrobce kvalifikaci pro výrobu e-liquidů?
Integrovaná společnost Feellife se specializuje se na výzkum, vývoj, výrobu a obchod, zejména v oblasti přírodní extrakce z rostlin pro převážně zdravotnické účely a výrobu dalších zdravotnických a kosmetických produktů (např. respiračních inhalátorů viz. foto), které vyváží do celého světa. Od roku 2005 spolupracuje s Shenyang chemickou laboratoří čínské akademie věd a je první společností v Číně, která vlastní bezpečnostní certifikáty, které jsou schválené v šestadvaceti zemích po celém světě.

Na základě uvedených dlouholetých zkušeností v oboru vyrábí také náplně do elektronických cigaret, kdy za pomocí výše uvedené hi-tech špičkové metody BIO-separace extrahuje z tabákových listů čistý, přírodní nikotin, který je zásadní složkou e-liquidů.

Společnost disponuje několika vlastními tabákovými plantážemi a spolupracuje např. s čajovými továrnami a dalšími světovými společnostmi v daném odvětví.

Feellife jako největší producent na světě
V současnosti je společnost Feellife největším světovým výrobcem e-liquidů a svou produkci poskytuje pro mnoho známých obchodních značek náplní po celém světě.

Feellife jako účastník světových výstav a veletrhů
Společnost se účastní veškerého dění, které se kolem elektronického kouření "točí", jako jsou světové výstavy (EXPA) či jiné veřejné události.

Jaké je zázemí výroby liquidů?
Feellife má  vlastní výzkum a vývoj, centrální laboratoř se šestnácti inženýry, šesti magistry, jedním lékařem, třemi inženýry pro míchání chutí a dvěma inženýry pro jejich degustaci. Výroba se uskutečňuje za přísných hygienických podmínek a každá výrobní šarže prochází přísnou, několikastupňovou kontrolou kvality. Vzorek z každé výrobní šarže je pak archivován po dobu 2 let pro případnou potřebu zpětné kontroly.
Důraz je během celého výrobního procesu kladen na sterilitu čistý vzduch v místnostech. Ten je zajišťován pomocí systémů pro čištění vzduchu, klimatizací, sterilizace pracovníků "ofuky" při vstupu a rozdělení výroby do oddělených prostor s omezeným přístupem osob. Celý systém splňuje požadavky mezinárodních standardů kvality výroby a společnost Feellife je tak držitelem certifikace GMP (viz. info níže).

Jaké látky e-Liquid Feellife obsahuje?
Podstatnou součástí je čistý, přírodní nikotin té nejvyšší kvality, extrahovaný z tabákových listů (viz. výše). Dále e-liquid obsahuje Propylenglykol (PG), který je nositelem chuti, Vegetable glycerin (VG, rostlinný glycerin), který zajišťuje tvorbu dýmu (obě tyto složky mají široké využití v medicíně, potravinářství a kosmetice) a patentovanou směs přírodních a umělých látek určených k aromatizaci.
Poměr PG:VG u standardní výrobní řady je 4:1 (80% PG/20% VG), řada HT určená pro Sub-Ohm vaping pak obsahuje poměr opačný, tedy 80% VG a 20% PG. Řada Harmony pak nabízí vyvážený poměr 50% VG a 50% PG.

Vš­echny složky jsou schváleny FDA (Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, vládní agenturou USA) a FEMA (Asociací výrobců aromat a extraktů, společností USA). Vice o certifikátech naleznete níže


Obsahuje e-liquid Feellife diacetyl?
Ne, tuto organickou sloučeninu, u níž byly prokázány některé negativní dopady na lidské zdraví, liquid neobsahuje a byl to jeden z přísných požadavků před zahájením výroby. Kromě toho neobsahuje ani aceton, acetyl a propionyl, 2-3 Hexanedione, 2-3 dion Heptanedione nebo diacetyl trimer, které jsou často používány jako ekvivalenty diacetylu.


Jak e-liquid Feellife uchovávat?
Pro optimální chuť by se měl e-liquid skladovat při pokojové teplotě. Aromatická složka má tendenci se za studena oddělit od ostatních složek, což chuť ve výsledku výrazně snižuje. Pokud je skladována v chladu, je doporučeno ji před použitím ponechat po dobu 24 až 48 hodin při pokojové teplotě, tak aby se aromatické látky opět přirozeně smísily s ostatními složkami a bylo tak dosaženo optimální chuti při e-kouření.


Cerifikáty a co znamenají:

FDA (Food and Drug Administration, nebo-li Úřad pro kontrolu potravin a léčiv) - certifikát vydávaný vládní agenturou Spojených států amerických, resortu zdraví a služeb (United States Department of Health and Human Services), která je zodpovědná za kontrolu a regulaci potravin, doplňků stravy, léčiv (pro lidi i zvířata), kosmetických přípravků, lékařských přístrojů a biofarmaceutických a krevních produktů v USA.

Oficiální stránky: www.fda.gov

FEMA (Flavor and Extract Manufacturers Association of the United States, nebo-li Asociace výrobců aromat a extraktů Spojených států amerických) - certifikát vydávaný společností USA, která zajišťuje vyhodnocování bezpečnosti aromatizujících látek. Skupina expertů FEMA se již od r. 1958 zabývá posuzováním látek určených k aromatizaci potravin, přičemž výsledkem sérií vysoce odborně prováděných testů je udělení příslušné látce statutu GRAS ("generally recognized as safe", nebo-li „obecně uznávané za bezpečné“).
Oficiální stránky: www.femaflavor.org

CE (Conformité Européenne, nebo-li evropské shody) - jde o evropský certifikát, prohlášení o shodě s bezpečnostními předpisy Evropské unie. Vyjadřuje, že výrobek byl testován a je bezpečný pro prodej v EU co do zdraví spotřebitele a ochrany životního prostředí. Označení CE je tak pro uživatele zárukou bezpečného a plnohodnotného užívání výrobku.

SGS (Société Générale de Surveillance, nebo-li Společnost pro všeobecný dohled) - certifikát kvality udělovaný švýcarským předním nadnárodním institutem pro ověřování, testování a certifikace společností. Institut vznikl v roce 1878 a od r. 1919 přijal název Société Générale de Surveillance (SGS). Kromě kvality testovaných výrobků se SGS zabývá zjišťováním nebezpečných látek, které by se v nich mohly vyskytovat a zajišťuje, aby produkty, systémy nebo služby splňovaly normy stanovené vládami a normalizačními orgány. Institut provozuje síť více než 1.350 poboček a laboratoří po celém světě a jeho certifikát SGS je uznáván celosvětově. 
Oficiální stránky: www.sgs.com

JFRL (Japan Food Research Laboratories, nebo-li Japonské laboratoře pro výzkum potravin) - certifikát kvality udělovaný japonským zkušebním ústavem, který od roku 1957 poskytuje služby v oblasti testování zdravotní nezávadnosti potravin, vody, lékařského vybavení, potřeb pro domácnost apod. 
Oficiální stránky: www.jfrl.or.jp/e/

TÜV (Technischer Überwachungs-Verein, nebo-li Technické kontrolní sdružení) - certifikát vydávaný německým sdružením organizací, které se zabývají testováním výrobků všeho druhu za účelem ochrany lidí a životního prostředí.
Oficiální stránky českého zastoupení: www.tuv-nord.com/cz

GMP (Good Manufacturing Practise, nebo-li Správná výrobní praxe) - certifikát kontroly jakosti, jež osvědčuje správné výrobní postupy při výrobě a zpracování potravin a jejich doplňků. Je udělován výrobcům, jež splňují přísná pravidla vedoucí k bezpečnosti a nezávadnosti výsledných produktů. Certifikát zaručuje, že výrobek nebyl vyráběn v  amatérském prostředí, ale v pečlivě hlídaných výrobních podmínkách.
Více např. na www.sgsgroup.cz

 
ISO2200 (Certifikace systémů managementu bezpečnosti potravin) - norma je mezinárodně schváleným a uznávaným standardem, který specifikuje požadavky na organizace pro zajištění bezpečnosti potravin v celém potravinovém řetězci.
Více např. na www.pro-cert.cz/certifikace
 

MSDS (Material Safety Data Sheet, nebo-li bezpečnostní list) - jedná se o soubor informací (bezpečnostních, ekologických, toxikologických, právních...) poskytovaných výrobcem o výrobku a informujících o tom, že produkt není klasifikován jako nebezpečný. Forma bezpečnostního listu je velice konkrétně určena jak českými zákony, tak směrnicemi EU.

BSCI (Business Social Compliance Initiative) - jedná se o evropský sociální monitorovací systém pro etický nákup. Založen byl bruselskou Asociací zahraničního obchodu (FTA) a jeho cílem je zajistit, aby na trh byly dodávány jen výrobky, při jejichž výrobě a distribuci jsou respektovány základní pracovně právní a etické zásady, tedy že lidé vyrábějící určitý výrobek mají zajištěny základní pracovní podmínky, ochranu zdraví a ochranu základní lidské důstojnosti.
Více např. na www.sgsgroup.cz

Žádné produkty značky Feellife nebyly nalezeny...