AKCE: Doručení na výdejní místa PPL za pouhých 35 Kč!! Při nákupu od 1 000 Kč je veškerá doprava u nás samozřejmě zcela ZDARMA!

Jak namíchat e-liquid

Chcete si namíchat svůj vlastní e-liquid? Není to nic těžkého, stačí pár jednoduchých výpočtů. Příchuť i vlastnosti můžete ovlivnit  podle Vašich preferencí. Chcete vyzkoušet novou příchuť nebo jejich kombinaci? Přejete si hustý dým? Nebo si spíš užíváte vysokou intenzitu chuti? To vše můžete mít, stačí si sehnat pár surovin a držet se našeho návodu.

Kdy si mám začít míchat svůj vlastní e-liquid?

I přesto, že není míchání nic složitého, je lepší nějakou dobu počkat. Seznamte se se svojí e-cigaretou a ozkoušejte různé typy náplní. Každému vyhovuje něco jiného, takže je ideální prvně zaexperimentovat s hotovými náplněmi, než si vyrábět svou vlastní.

Už máte s e-cigaretou a různými typy náplní zkušenost? Víte, co Vám chutná a co byste si rádi sami vytvořili? Dobrý nápad. Zaprvé budete vědět, co náplň obsahuje a zadruhé ušetříte.

Co je k namíchání e-liquidu potřeba?

K namíchání není nutné pořizovat mnoho věcí, je však důležité si přečíst, co k čemu slouží a v jakých poměrech se směs míchá. 

Báze

Báze jsou zpravidla beznikotinové a s různým poměrem rostlinného glycerolu a propylenglykolu. Beznikotinové báze jsou vhodné i pro odvykající kuřáky. Poměr VG a PG záleží na Vašich preferencí. Nejoblíbenější poměr je 70 % VG / 30 % PG. Vyšší poměr VG má za následek krásně hustý dým, PG zase zajišťuje dostatečně intenzivní chuť.

Booster

Booster je také báze, ale obsahuje nikotin, nejčastěji v nejvyšší možné koncentraci 20mg/ml. Prodávají se také boostry s jiným obsahem nikotinu (10 nebo 15 mg/ml), tak na to myslete. V boostru je obsažen VG a PG, dávejte pozor, aby se poměr shodoval s bází! Kolik boosteru přidat? K tomu stačí jednoduchá trojčlenka.

50 ml (objem lahvičky) … 6 mg/ml (výsledná koncentrace nikotinu)

x ml … 20 mg/ml (booster)

Jak této rovnici porozumět? 

50 ml = kolik ml e-liquidu si chcete připravit?

6mg/ml = jaká koncentrace nikotinu je pro Vás optimální?

x ml = výsledek, který vám řekne kolik boosteru budete muset nakapat do lahvičky. 

20 mg/ml = jakou koncentraci má booster, který jste si koupili?

Čísla dosaďte do následujícího vzorce

x=6(% nikotinu) /20 (booster)×50 (lahvička)

x=15 ml 

Z této trojčlenky tedy vychází, že do lahvičky musíte přidat 15 ml boosteru. To je 1,5 balení boosteru. Do 50 ml lahvičky přidáte 35 ml báze a 15 ml boosteru.

Příchuť

Máte chuť na něco letního? Žádný problém. V nabídce najdete každé ovoce na které si vzpomenete - mango, jahoda, borůvky, vodní meloun a spousta dalších. Dále seženete sezónní příchutě, kterou jsou vhodné například na Vánoce. 

I příchutě mohou mít v sobě nikotin - věnujte pozornost popiskům. Začátečníkům doporučujeme příchutě bez nikotinu, aby se Vám jednotlivé složky lépe propočítávaly. 

Kolik příchutě přidat? Informace naleznete na obalu nebo můžete vycházet z obecného pravidla, které říká, že na 1 ml celkové směsi se přidává přibližně 1 kapka příchutě. Do naší 50 ml směsi by se tedy přidalo 50 kapek. 

Jak směs smíchat?

Pokud se budeme držet našeho příkladu s 50 ml lahvičkou, tak je postup následující. Do lahvičky nalijte přibližně polovinu báze, nakapejte 50 kapek příchutě a přidejte 15 ml nikotinové báze. Proč nemíchat vše najednou? Směs by se Vám nemusela dobře mixovat, proto je lepší po tomto promíchání směsi přidat zbytek báze a znovu protřepat. 

Mohu e-liquid hned použít?

Bohužel ne. Směs musí prvně uzrát na suchém, temném a studeném místě - tedy v lednici. Dejte směsi ideálně týden a všechny složky se krásně propojí a vy budete mít v ruce vlastnoručně vyrobený e-liquid 

Před použitím nechte e-liquid cca 24 hodin rozehřát v pokojové teplotě.

Neexistuje jeden návod

Na trhu je neuvěřitelné množství různých výrobků. Boostery s jinou koncentrací nikotinu, příchutě s obsahem nikotinu, báze s jiným poměrem PG a VG, jednotlivá balení PG a VG a tak dále. Návod, který jsme pro Vás připravili je jeden z těch jednodušších, kdy není potřeba být matematicky nadaný. Až zkusíte jednu vlastní bázi, můžete experimentovat dál. Vždy si však dávejte pozor, abyste hlídali poměry složek a obsah nikotinu. V případě nepřesností si lze poškodit zdraví nebo přivolat nevolnost.