AKCE: Doručení na výdejní místa PPL za pouhých 29 Kč!! Při nákupu od 1 000 Kč je veškerá doprava u nás samozřejmě zcela ZDARMA!

Články

Co se stane v těle, když přestanu kouřit?

Přestat kouřit cigaretu je jedním z nejlepších rozhodnutí, která můžete pro své zdraví udělat. Kuřáctví má mnoho negativních dopadů na tělo, a přestání kouření může mít okamžité i dlouhodobé přínosy pro vaše zdraví. V tomto článku se podíváme na to, co se stane v těle, když přestanete kouřit.

Proč přestat kouřitZdroj: https://unsplash.com/photos/person-holding-white-cigarette-stick-Pdty4SxW-2E

Okamžité přínosy

Ihned poté, co přestanete kouřit cigaretu, začne vaše tělo reagovat na zlepšení zdraví:

 • Snížení srdeční frekvence: Během prvních 20 minut se snižuje srdeční frekvence a krevní tlak, což snižuje riziko srdečních chorob.
 • Normalizace kyslíku v krvi: Do 8 hodin po přestání kouření se kyslík v krvi normalizuje a uživatelé začínají pociťovat zlepšení dýchání.
 • Snížení úrovně oxidu uhelnatého v krvi: Do 24 hodin se snižuje úroveň oxidu uhelnatého v krvi, což zlepšuje cévní zdraví.

Krátkodobé přínosy

Během prvních dnů a týdnů po přestání kouření začnete pociťovat další pozitivní změny:

 • Zlepšení čichu a chuti: Do několika dní se začíná zlepšovat smyslové vnímání, včetně lepšího čichu a chuti.
 • Zlepšení dýchání: Do několika týdnů se snižuje kašel a pocit dušnosti, což znamená lepší dýchání a vytrvalost.
 • Zvýšená energie: Během několika týdnů po přestání kouření začnete pociťovat zvýšenou energii a vitalitu.

Dlouhodobé přínosy

Přestání kouření má také mnoho dlouhodobých přínosů pro vaše zdraví:

 • Snížené riziko srdečních chorob: Přestání kouření snižuje riziko srdečních chorob a infarktu, a to i u dlouhodobých kuřáků.
 • Snížené riziko rakoviny: Přestání kouření snižuje riziko vzniku různých typů rakoviny, včetně rakoviny plic, ústní dutiny, hrtanu a dalších.
 • Zlepšení celkového zdraví: Přestání kouření má pozitivní vliv na celkové zdraví a zvyšuje očekávanou délku života.

Podpora abstinence

Přestože přestání kouření má mnoho pozitivních přínosů, může být obtížné zůstat abstinentní. Existují však různé způsoby, jak zvýšit svou šanci na úspěch:

 • Podpora a motivace: Hledání podpory od rodiny, přátel a profesionálních zdravotnických pracovníků může být klíčem k úspěšné abstinenci.
 • Léčba nikotinovou náhradou: Nikotinová náhrada v podobě náplastí, žvýkaček nebo nikotinových inhalátorů může pomoci zmírnit abstinenční příznaky.
 • Farmakoterapie: Existují léky, jako jsou bupropion a vareniklin, které mohou pomoci snížit touhu po kouření a zmírnit abstinenční příznaky.

 

Může vaping pomoci přestat kouřit?

Ano, vaping může být účinným nástrojem k pomoci při přestání kouření cigaret pro mnoho lidí. Existuje mnoho důvodů, proč vaping může být účinnou alternativou k tradičním cigaretám:

1. Nahrazení nikotinové závislosti

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé kouří cigarety, je závislost na nikotinu. Vaping umožňuje uživatelům přijímat nikotin bez spalování tabáku, karcinogenních látek a toxických chemikálií, které jsou obsaženy v cigaretovém kouři. To umožňuje uživatelům uspokojit svou touhu po nikotinu, aniž by se vystavovali škodlivým účinkům kouření.

2. Podpora snížení spotřeby nikotinu

Vaping také umožňuje uživatelům postupně snižovat obsah nikotinu ve svém e-liquidu. Existují e-liquidy s různými koncentracemi nikotinu, a uživatelé mohou postupně snižovat obsah nikotinu, až dosáhnou e-liquidu bez nikotinu. Tento postupný přístup umožňuje tělu postupně snižovat závislost na nikotinu a minimalizovat abstinenční příznaky.

3. Zvládání abstinenčních příznaků

Při přestání kouření cigaret mohou uživatelé čelit různým abstinenčním příznakům, včetně touhy po cigaretě, podrážděnosti, úzkosti a deprese. Vaping může pomoci zmírnit tyto příznaky tím, že poskytuje alternativu k cigaretám a umožňuje uživatelům udržovat svou zvyklost kouření.

4. Změna chování a rituálů

Kouření cigaret často zahrnuje nejen fyzickou závislost na nikotinu, ale také psychologickou závislost spojenou s chováním a rituály spojenými s kouřením. Vaping může pomoci uživatelům změnit své chování a rituály tím, že poskytuje alternativní způsob užívání nikotinu bez spalování tabáku.

I když je vaping účinným nástrojem k přestání kouření cigaret pro mnoho lidí, je důležité si uvědomit, že každý jedinec je odlišný a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Je důležité být otevřený různým metodám a najít to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a preferencím. Pokud váháte ohledně použití vapingu k přestání kouření, můžete se poradit se svým lékařem nebo odborníkem na zdraví, kteří vám mohou poskytnout informace a doporučení.

Přestání kouření má mnoho pozitivních přínosů pro zdraví, jak okamžitých, tak i dlouhodobých. I když to může být obtížné, přestání kouření je jedním z nejlepších kroků, které můžete udělat pro své zdraví a celkový životní styl. S podporou, motivací a vhodnou léčbou je možné dosáhnout úspěšné abstinence a začít žít zdravější a šťastnější život.

Může vaping způsobovat únavu?

Vaping, tj. inhalace aerosolu vytvořeného vaporizérem či e-cigaretou, je populární alternativou k tradičnímu kouření cigaret. Nicméně, jako každý způsob užívání nikotinu, i vaping může mít různé dopady na tělo a zdraví. Mezi možné vedlejší účinky patří i únava. V tomto článku se podíváme na to, zda a jak vaping může způsobovat únavu.

Způsobuje vapování únavu
Zdroj: https://unsplash.com/photos/smoking-woman-in-black-halter-top-eQOlkDPg2KA 

Vliv nikotinu na únavu

Nikotin, hlavní psychoaktivní složka cigaret a e-liquidů, může ovlivňovat úroveň energie a únavu uživatele. Krátkodobý účinek nikotinu může zahrnovat pocit zvýšené bdělosti a energie, což může vést k dočasnému potlačení únavy. To je důvod, proč mnoho kuřáků pociťuje rychlý nárůst energie po kouření cigaret.

Nicméně, dlouhodobé užívání nikotinu může mít opačný účinek. Když se tělo stává závislým na nikotinu, může dojít k vyčerpání zásob energie a zvýšené únavě. Dlouhodobá expozice nikotinu může také narušovat spánek a vést k nespavosti, což dále přispívá k pocitu únavy během dne.

Další faktory spojené s únavou u vaperů

Kromě samotného nikotinu mohou být únava u vaperů způsobena i dalšími faktory spojenými s vapingem:

 • Dehydratace: Vaping může způsobit dehydrataci, zejména užívání e-liquidů s vysokým obsahem PG. Nedostatek hydratace může vést k pocitu únavy a vyčerpání.
 • Stres a úzkost: Pro některé lidi může být vaping zdrojem stresu a úzkosti, což může negativně ovlivnit jejich energii a pohodu.
 • Nedostatek spánku: Vaping může narušovat spánek, zejména pokud se používá před spaním. Nedostatečný spánek může způsobit únavu a ospalost během dne.

Jak předcházet únavě při vapingu

Pokud se cítíte unavení nebo vyčerpaní při vapingu, můžete zvážit následující tipy:

 • Omezte obsah nikotinu: Pokud používáte e-liquidy s vysokým obsahem nikotinu, zvažte přechod na e-liquidy s nižším obsahem nikotinu nebo bez nikotinu.
 • Pijte hodně vody: Ujistěte se, že pijete dostatek vody, abyste předešli dehydrataci spojené s vapingem.
 • Omezte vaping před spaním: Zkuste omezit vaping před spaním, abyste minimalizovali narušení spánku.
 • Zvládejte stres: Hledejte způsoby, jak zvládat stres a úzkost, abyste minimalizovali negativní dopady na váš energetický stav.
 • Monitorujte svůj stav: Pokud si všimnete časté únavy nebo vyčerpanosti spojené s vapingem, mějte svůj stav pod kontrolou a konzultujte s lékařem nebo odborníkem na závislost.

Vaping může mít různé dopady na úroveň únavy uživatele. Krátkodobě může nikotin poskytovat pocit zvýšené bdělosti, zatímco dlouhodobě může vést k únavě a vyčerpání. Kromě toho mohou další faktory spojené s vapingem, jako je dehydratace, stres a nedostatek spánku, také přispívat k únavě. Je důležité být si vědom těchto možných dopadů a přijmout opatření k minimalizaci únavy a udržení dobrého zdravotního stavu při vapingu.

Co je to dripper?

Dripper, známý také jako drip tip, je důležitá součástka vaporizérů a elektronických cigaret, která hraje klíčovou roli při vytváření chuti a oblaku páry. Tato malá, ale důležitá součástka umožňuje uživatelům přizpůsobit své vapingové zkušenosti podle svých preferencí. V tomto článku se podíváme na to, co přesně je dripper, jak funguje a jaké jsou jeho výhody.

Co je to dripper
Zdroj: https://unsplash.com/photos/selective-focus-photography-of-smoke-nMW_lol2iDI 

Co je to dripper?

Dripper je ústní nástavec, který se připojuje k atomizéru nebo clearomizéru vaporizéru. Tato součástka umožňuje uživateli vdechovat páru přímo z atomizéru a zároveň slouží jako ochranný kryt pro top cap, což je část vaporizéru, která obsahuje atomizační komoru a cívku.

Jak funguje dripper?

Princip fungování dripperu je jednoduchý. Uživatel nanese kapku e-liquidu přímo na atomizační komoru, která je umístěna pod dripperem. Po aplikaci e-liquidu se uživatel připojí k dripperu ústy a stisknutím spouště začne inhalovat. Pára se vytváří přímo z atomizační komory a je přímo vdechována uživatelem.

Dripper umožňuje uživatelům přizpůsobit množství a intenzitu páry podle svých preferencí. K dispozici jsou různé typy dripperů s různými designy, velikostmi otvorů a materiály, které mohou ovlivnit chuť a oblak páry.

Výhody dripperu

Dripper system má několik výhod, které ho činí oblíbenou volbou mezi vapery:

 1. Intenzivní chuť

Dripper umožňuje uživatelům vychutnat si intenzivní chuť e-liquidu díky tomu, že pára je vytvářena přímo z atomizační komory a není znehodnocena dlouhou cestou skrz dlouhé trubky a filtry.

 1. Silnější oblak páry

Dripper umožňuje vytvoření silnějšího oblaku páry díky tomu, že uživatel může přesně regulovat množství e-liquidu, které aplikuje na atomizační komoru.

 1. Možnost změny chutí

Dripper umožňuje uživatelům snadno a rychle měnit chutě e-liquidu, protože stačí jednoduše vyčistit atomizační komoru a aplikovat nový e-liquid.

 1. Větší kontrola nad vapingem

Dripper umožňuje uživatelům přesně regulovat množství e-liquidu a intenzitu inhalace, což jim poskytuje větší kontrolu nad jejich vapingovou zkušeností.

Jaký liquid použít do dripperu?

Volba správného e-liquidu pro použití v dripperu je důležitým krokem pro dosažení optimální chuti a vapingové zkušenosti. Existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit při výběru e-liquidu pro dripper, včetně poměru PG/VG, obsahu nikotinu a příchutí. V tomto článku se podíváme na různé typy e-liquidů a doporučení pro jejich použití v dripperech.

Poměr PG/VG

Poměr PG/VG je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru e-liquidu pro dripper. PG (propylenglykol) a VG (glycerin) jsou dva hlavní složky e-liquidu, které ovlivňují chuť, oblak páry a základní vlastnosti e-liquidu.

 • Vysoký PG: E-liquidy s vysokým obsahem PG jsou vhodné pro drippery díky svému tenkému konzistenci a vysokému obsahu aroma. PG poskytuje intenzivní chuť a silný throat hit, což je pocit podobný kouření cigaret. Tyto e-liquidy jsou vhodné pro uživatele, kteří hledají intenzivní chuť a silný throat hit.
 • Vysoký VG: E-liquidy s vysokým obsahem VG jsou vhodné pro drippery díky své hustší konzistenci a tvorbě silného oblaku páry. VG poskytuje hladkou chladivou páru a snižuje throat hit, což je vhodné pro uživatele, kteří preferují hladší vapingovou zkušenost.

Obsah nikotinu

Obsah nikotinu je dalším důležitým faktorem při výběru e-liquidu pro dripper. Uživatelé mohou vybírat z různých hladin obsahu nikotinu v závislosti na svých preferencích a úrovni závislosti na nikotinu.

 • Beznikotinové e-liquidy: Beznikotinové e-liquidy jsou vhodné pro uživatele, kteří přestali kouřit a hledají pouze chuťovou zkušenost bez obsahu nikotinu.
 • Nízkonikotinové e-liquidy: Nízkonikotinové e-liquidy obsahují nízké množství nikotinu a jsou vhodné pro uživatele, kteří chtějí snížit svou spotřebu nikotinu nebo preferují jemnější throat hit.
 • Středně silné a silné e-liquidy: Středně silné a silné e-liquidy obsahují vyšší množství nikotinu a jsou vhodné pro uživatele, kteří preferují silnější throat hit a hledají rychlý nástup účinků nikotinu.

Příchutě

Příchutě jsou klíčovým prvkem při výběru e-liquidu pro dripper. Existuje široká škála příchutí, které mohou odpovídat různým chuťovým preferencím uživatelů.

 • Ovocné příchutě: Ovocné příchutě jsou oblíbenou volbou mezi vapery díky svému osvěžujícímu a přírodnímu zážitku. Ovocné příchutě mohou zahrnovat jahodu, malinu, kiwi, mango a další.
 • Dezertní příchutě: Desertní příchutě jsou ideální pro uživatele, kteří milují sladké a bohaté chuťové zážitky. Tyto příchutě mohou zahrnovat vanilku, karamel, čokoládu, ořechy a další.
 • Mentolové příchutě: Mentolové příchutě poskytují chladivý a osvěžující zážitek, který je ideální pro uživatele, kteří milují svěžest a intenzitu mentolu.

Dripper je důležitou součástí vaporizérů a elektronických cigaret, která umožňuje uživatelům vychutnat si intenzivní chuť e-liquidu a silnější oblak páry. Tato malá součástka poskytuje uživatelům větší kontrolu nad jejich vapingovou zkušeností a umožňuje jim snadno měnit chutě e-liquidu. Díky svým výhodám je dripper oblíbenou volbou mezi vapery po celém světě.

 

Jakou koncentraci CBD zvolit?

Pokud máte zájem o užívání produktů s obsahem CBD (kanabidiolu), jako jsou oleje, krémy nebo kapsle, je důležité zvolit správnou koncentraci CBD pro vaše individuální potřeby. Zde najdete užitečné informace, které vám pomohou při rozhodování o správné koncentraci CBD.

1. Zvažte své zdravotní potřeby

Prvním krokem při volbě koncentrace CBD je zvážení vašich zdravotních potřeb a cílů užívání CBD. Několik otázek, které byste si měli položit, zahrnuje:

 • Jaká je příčina mého zájmu o CBD?
  • Například zvládání bolesti, úzkosti nebo nespavosti.
 • Jaká je moje tělesná hmotnost?
  • Větší jedinci obvykle potřebují vyšší koncentraci CBD.
 • Jaká je moje citlivost na látky?
  • Někteří lidé mohou potřebovat nižší dávky kvůli větší citlivosti.

2. Poznejte různé koncentrace CBD

CBD produkty jsou k dispozici v různých koncentracích, obvykle vyjádřených v miligramech (mg) CBD na jednotku produktu. Zde jsou běžné koncentrace a jejich účely:

 • Nízká koncentrace (pod 300 mg):
  • Vhodná pro začátečníky nebo pro občasnou konzumaci. Dobrá pro mírné symptomy.
 • Střední koncentrace (300-600 mg):
  • Užitečná pro pravidelnou konzumaci. Efektivní pro středně silné symptomy.
 • Vysoká koncentrace (nad 600 mg):
  • Doporučuje se pro zkušené uživatele nebo pro silné zdravotní potíže. Poskytuje intenzivní účinek.

Vše o CBDZdroj: https://unsplash.com/photos/black-and-silver-portable-speaker-beside-green-leaves-rLR4smahG2Q

3. Konzultujte se svým lékařem

Pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky na předpis, je vždy dobré konzultovat se svým lékařem před začátkem užívání CBD. Lékař vám může poskytnout doporučení ohledně správné koncentrace CBD a způsobu užívání.

4. Začněte s nižší koncentrací a postupně zvyšujte

Pokud jste noví v užívání CBD, doporučuje se začít s nižší koncentrací a postupně zvyšovat dávku podle reakce vašeho těla. Tímto způsobem můžete najít optimální koncentraci pro vaše potřeby.

Volba správné koncentrace CBD je individuální rozhodnutí závislé na vašich zdravotních potřebách, citlivosti a zkušenostech s CBD. Je důležité pečlivě zvážit tyto faktory a případně se poradit se specialistou. Začněte s nižší koncentrací a postupně se přiblížte k optimální dávce pro vás.

Popularita CBD

CBD, neboli kanabidiol, je jedním z mnoha kanabinoidů nalezených v konopí. Zájem o CBD dramaticky vzrostl v posledních letech. Podle průzkumu provedeného v roce 2023 se 68 % respondentů ve Spojených státech zajímá o použití CBD kvůli zdravotním důvodům.

 • Tržby s produkty CBD
  • Odhaduje se, že tržby s produkty obsahujícími CBD v USA dosáhly v roce 2023 hodnoty přes 16 miliard dolarů a očekává se další růst.
 • Lékařské využití
  • Podle studie z roku 2022 53 % lékařů v Evropě uznává terapeutický potenciál CBD a 25 % z nich předepisuje pacientům produkty s obsahem CBD.
 • Spotřeba v Evropě
  • V Německu bylo v roce 2023 spotřebováno přibližně 30 % celkového množství CBD v Evropě, což z něj činí největší trh s CBD v regionu.
 • Regulační trendy
  • Řada zemí v posledních letech změnila své postavení k legálnímu používání CBD. Například v roce 2022 dekriminalizovala Brazílie osobní užívání CBD.
 • Zdravotní trendy
  • CBD je stále více studováno pro své možné benefity při léčbě úzkosti, nespavosti a dalších stavů. Podle průzkumu z roku 2023 72 % respondentů tvrdí, že by zvažovali užívání CBD jako alternativu k lékům na předpis.

Tyto statistiky ilustrují rostoucí popularitu a akceptaci CBD jak veřejností, tak zdravotníky, a naznačují jeho rostoucí význam jako léčivého produktu.

Obsahuje vapování nějaké kalorie?

V dnešní době je vapování stále populárnějším způsobem relaxace, ale mohou vapovací zařízení přidat kalorie do vašeho života? Přečtěte si následující článek, abyste získali odpovědi a lépe porozuměli vlivu vapování na váš denní příjem kalorií.

Vaping, neboli používání elektronických cigaret, může být alternativou k tradičnímu kouření, ale co se týče kalorií, jak to vlastně funguje?

Co obsahuje vape e-liquid?

Vape liquid, někdy nazýván e-liquid nebo juice, je klíčovým prvkem ve vapovacích zařízeních. Tento liquid bývá obvykle složen z několika základních ingrediencí, které neobsahují kalorie:

 • Propylenglykol (PG) a Glykol (VG): Tyto látky jsou často používány jako nosiče pro aromatické látky ve vape liquidu. Neobsahují kalorie a jsou běžně používány v potravinářství.
 • Aromatické látky: Aby se vytvořila příjemná chuť, přidávají se do vape liquidu aromatické látky. I tyto složky obvykle neobsahují kalorie.
 • Nikotin: Pokud používáte vape liquid s nikotinem, je důležité si uvědomit, že nikotin samotný nemá významné kalorické hodnoty.

Může vapování ovlivnit chuť k jídlu?

I když vape liquid sám o sobě neobsahuje kalorie, vapování může mít nepřímý vliv na chuťové pohárky. Někteří uživatelé uvádějí, že vapování může dočasně ovlivnit chuť a zážitek ze stravy. To může vést k dojmu, že jídlo chutná jinak, i když nedochází ke skutečnému přidání kalorií.

Nikotin a metabolismus

Nikotin může mít vliv na metabolismus a energetickou spotřebu. Někteří lidé pozorují, že při kouření nebo vapování se může změnit chuť k jídlu nebo dojít k úpravám v jídelních návycích. Tyto změny však nejsou přímo spojeny s přídavkem kalorií ze samotného vapování.

Ovlivňuje vapování moji fyzickou zdatnost?

 1. Nikotin a kardiovaskulární zdraví

Nikotin, obsažený v některých vape produktech, může mít vliv na kardiovaskulární systém. Je známo, že nikotin zvyšuje srdeční frekvenci a krevní tlak. Pokud se věnujete pravidelnému cvičení nebo sportu, může toto zvýšení srdeční frekvence ovlivnit váš výkon.

 1. Dehydratace

Vapování může způsobit dehydrataci, a to především u některých lidí. Nedostatečná hydratace může mít negativní vliv na fyzickou kondici a energetický výkon. Je důležité zajistit dostatečný příjem tekutin, zejména při vapování.

 1. Vliv na dýchací systém

I když vapování nezpůsobuje podobné problémy dýchacího systému jako kouření, někteří lidé mohou pocítit podráždění dýchacích cest. To může ovlivnit schopnost dostatečného dýchání během fyzické aktivity.

 1. Psychologický aspekt

Vapování může mít i psychologický vliv na fyzickou zdatnost. Někteří lidé mohou pociťovat změny ve stresu, úzkosti nebo koncentraci, což může ovlivnit jejich ochotu cvičit a úroveň aktivity.

Zatímco vapování může mít některé vlivy na fyzickou zdatnost, není to jednoznačná rovnice. Je důležité vzít v úvahu individuální faktory, jako je citlivost na nikotin, a vést zdravý a vyvážený životní styl. Pokud máte obavy nebo zaznamenáte jakékoli změny, je vhodné konzultovat s lékařem nebo odborníkem na zdravotní péči.

Často kladené dotazy

 • Může vapování způsobit nárůst hmotnosti?
  Vaping samotný nemá za úkol přidávat kalorie do vašeho denního příjmu. Nicméně, jak bylo zmíněno, může mít nikotin vliv na chuť k jídlu a metabolismus. V některých případech může změna životního stylu, včetně přechodu na vapování, mít vliv na hmotnost jednotlivce.
 • Může vapování bránit zlepšení fyzické kondice?
  Vapování samo o sobě nemusí přímo bránit zlepšení fyzické kondice. Klíčovým faktorem je, jaké množství nikotinu přijímáte a jak vaše tělo na něj reaguje. Je vždy vhodné konzultovat s odborníkem a sledovat, jaké mohou být individuální vlivy vapování na váš zdravotní stav.

Celkově vzato, vaping samotný není zdrojem kalorií. Vape liquid obsahuje látky, které obvykle nejsou energetickým zdrojem. Pokud se však zabýváte otázkou hmotnosti a životního stylu, je vždy dobré konzultovat s odborníkem nebo se řídit individuálními potřebami svého těla.

Jak poznat, že mám jednorázovou elektronickou cigaretu spálenou?

Prozkoumání nuancí jednorázových elektronických cigaret je pro nadšence klíčové. V tomto průvodci se ponoříme do rozpoznání a prevence spálení jednorázových elektronických cigaret. Je váš jednorázový vape s podivnými chutěmi? Že je váš jednorázový vape spálený? To není žádná sranda. Pojďme se podívat, jak rozeznat, co se děje a co s tím udělat.

Příznaky spálené jednorázové cigarety

 • Podivná chuť
  První varovný signál, že váš jednorázový vape může být spálený, je neobvyklá chuť. Pokud zjistíte, že oblak páry chutná hořce nebo kovově, je čas jednat.
 • Snížená produkce páry
  Dalším příznakem je snížená produkce páry. Pokud si všimnete, že váš vape nedokáže vyprodukovat dostatek páry, může to být způsobeno spáleným ohřívačem.
 • Obtíže při natahování
  Když máte problémy s natahováním z vape, může to být způsobeno ucpaným nebo spáleným hrdlem. To může ovlivnit nejen chuť, ale i celkový zážitek z vapování.

 

Příčiny vypálení jednorázové cigarety

 • Prolongované užívání
  Jednou z hlavních příčin vypálení jednorázového vape je příliš dlouhé užívání. Každý vape má omezenou životnost, a pokud překročíte tuto hranici, může dojít k poškození ohřívače.
 • Vysoké teploty
  Vystavení vape extrémním teplotám může také způsobit spálení. Nenechávejte svůj vape na přímém slunci nebo v horkém prostředí.
 • Špatné podmínky skladování
  Kvalita skladování hraje klíčovou roli. Vape uchovávejte v suchu a při stálé teplotě, abyste minimalizovali riziko spálení.

Jak poznat spálenou elektronickou cigaretu

Zdroj: https://unsplash.com/photos/man-in-brown-polo-shirt-wearing-sunglasses-n74GCCSyDhQ 

Jak předcházet spálení?

Tipy na správné používání

 1. Nepřehánějte to: Dodržujte doporučený čas používání pro váš vape.
 2. Regulujte teplotu: Držte vape v optimálních teplotních podmínkách.
 3. Správné skladování: Uchovávejte svůj vape na místě bez přímého slunečního záření.

Doporučení pro skladování

 • Sucho a chlad: Udržujte svůj vape v suchém a chladném prostředí.
 • Vzdálenost od tepla: Držte jej mimo přímé sluneční světlo a horké povrchy.

Důležitost pravidelné údržby
Zajištění pravidelné údržby vaší jednorázové elektronické cigarety může výrazně prodloužit její životnost. Čištění, pravidelná kontrola a dodržování správných postupů mohou zajistit optimální výkon.

Vyzkoušejte naši novou kolekci Kurwa


Často kladené dotazy

 1. Lze opravit spálený vape?
  Pokud zjistíte, že váš vape chutná spáleně, existují některé kroky, které můžete podniknout. Prvním krokem je vyměnit ohřívač nebo kartuši podle návodu výrobce.
 2. Je bezpečné používat spálený vape?
  Používání spáleného vape není doporučeno, protože může mít negativní vliv na chuť a zdraví. Vdechování spálených částic může způsobit podráždění dýchacích cest.
 3. Jak dlouho vydrží jednorázový vape?
  Životnost jednorázových elektronických cigaret závisí na několika faktorech, včetně intenzity používání, typu e-liquidu a skladovacích podmínek. V průměru může trvat od několika dní do několika týdnů.
 4. Lze jednorázový vape doplnit?
  I když někteří uživatelé zkoušejí doplňovat, není to obvyklá praxe a může to vést k problémům s výkonem a chutí. Většina výrobců doplňování nedoporučuje.

V této podrobné analýze jsme prozkoumali, jak poznat, kdy je jednorázový vape spálený, a poskytli jsme tipy na prevenci a údržbu. Držení se doporučených postupů a správné skladování jsou klíčové pro optimální výkon a chuť. Pokud máte podezření, že váš vape není v pořádku, neváhejte konzultovat s odborníkem nebo výrobcem.

Může vaping způsobovat bolesti hlavy?

Vaping, neboli používání elektronických cigaret, se stal moderním trendem, ale existují otázky ohledně možných vedlejších účinků, včetně bolestí hlavy. V tomto článku se podíváme na to, zda vaping může způsobovat bolesti hlavy, co jsou možné příčiny a jak předcházet potenciálním problémům.

Může vaping skutečně způsobovat bolesti hlavy?

Nikotin a jeho vliv na cévy
Nikotin obsažený v e-cigaretách může ovlivnit cévy v mozku, což může vést k rozšíření nebo zužování cév, což někdy vyvolává bolesti hlavy.

Dehydratace
Vaping může také způsobit dehydrataci. Nedostatek tekutin v těle může vést k bolestem hlavy a migrénám.

Chemikálie ve vape liquidech
Některé chemikálie ve vape liquidech mohou být dráždivé a způsobovat reakce, které se projeví bolestmi hlavy.

Prevence bolesti hlavy při vapování

 1. Volba nižšího obsahu nikotinu
  Volba vape liquidů s nižším obsahem nikotinu může snížit riziko vazodilatace a potenciálních bolestí hlavy.
 1. Dostatečná hydratace
  Pravidelná a dostatečná hydratace je klíčová pro minimalizaci dehydratace a prevenci bolestí hlavy.
 1. Kvalitní vape liquidy
  Používání kvalitních vape liquidů s minimálním obsahem nežádoucích chemikálií může pomoci minimalizovat dráždivé účinky.

TIP na kvalitní e-liquidy, z kterých vás hlava bolet nebude:

 1. Omezení frekvence vapingu
  Omezení frekvence vapingu může pomoci snížit celkovou expozici chemikáliím a potenciální vedlejší účinky.

Kdy je potřeba bolest hlavy konzultovat s odborníkem?

 • Chronické bolesti hlavy - Pokud se bolesti hlavy stávají chronickými, je vhodné konzultovat s lékařem nebo neurologem.
 • Zhoršení příznaků - Zhoršení příznaků, zejména pokud se objeví po začátku vapingu, by mělo být bráno vážně a mělo by být vyhodnoceno odborníkem.

Vaping může, ale nemusí způsobovat bolesti hlavy. Klíčovým prvkem je pozornost k vlastnímu tělu a reakcím na vapování. Volba kvalitních vape liquidů a dodržování doporučení může minimalizovat riziko potenciálních vedlejších účinků. Pokud však bolesti hlavy přetrvávají nebo se zhoršují, je vždy nejlepší konzultovat s lékařem pro řádné vyšetření a doporučení. 🌬️💨

Jak předejít bolesti hlavy při vapování_1

Zdroj: https://unsplash.com/photos/womans-hand-on-face-dBl-tI7SBtE

7 tipů jak správně vapovat a předejít bolesti hlavy

Vaping, když se provádí správně, může být příjemným způsobem relaxace a alternativou k tradičnímu kouření. Zde jsou hlavní body, které je důležité vzít v úvahu pro bezpečné a příjemné vapování:

 1. Kvalitní zařízení
  Investujte do kvalitního vapovacího zařízení od důvěryhodného výrobce. Bezpečné a spolehlivé zařízení je základem bezproblémového vapování.
 1. Správný výběr vape liquidu
  Vyberte si kvalitní vape liquid s příchutí, která vám vyhovuje. Ujistěte se, že je liquid od renomovaného výrobce, a zkuste různé typy, abyste našli ten nejlepší pro vás.
 1. Správné nastavení zařízení
  Před prvním použitím si pečlivě přečtěte návod na své vapovací zařízení. Nastavte ho podle doporučení výrobce a mějte na paměti možnost pozdějších úprav.
 1. Kontrola baterie
  Pravidelně kontrolujte stav baterie a ujistěte se, že je vaše zařízení plně nabité před použitím. Dlouhodobě nabitá baterie může zlepšit celkový výkon.
 1. Správná technika vapování
  Pomalu inhalujte páru a nedělejte příliš silné tahy. Pomalé a měkké inhalace umožní lepší absorpci příchuti a nikotinu.
 1. Udržujte svoji elektronickou cigaretu čistou
  Pravidelně čistěte a udržujte čistotu svého vapovacího zařízení. Zbytky liquidu nebo nečistoty mohou ovlivnit chuť a kvalitu páry.

 2. Dbejte na svoji hydrataci
  Vaping může způsobit dehydrataci. Pijte dostatek vody a udržujte své tělo hydratované, což může minimalizovat vedlejší účinky. Nejvíce Čechů (34 %) si za den dopřeje něco mezi 1,5 až dvěma litry tekutin. Skoro stejná část (30 %) však vypije průměrně ještě o půl litru méně, tedy 1 - 1,5 litru za den, i tak je to stále pod hranicí, co bychom měli denně vypít.

  Často kladené dotazy

  1. Je vaping vhodný pro každého?
   Ne každý reaguje na vaping stejným způsobem. Lidé s citlivým zdravím nebo sklony k migrénám by měli být obezřetní a případně svoji situaci konzultovat s lékařem před začátkem vapingu.
  1. Jak rozpoznat, zda bolesti hlavy souvisejí s vapováním?
   Pokud začnete pociťovat bolesti hlavy po začátku vapingu, zkuste sledovat souvislosti mezi vapováním a bolestmi. Snížení frekvence nebo změna typu vape liquidu může pomoci identifikovat možné příčiny.
  1. Může vaping způsobit dlouhodobé zdravotní problémy?
   Dlouhodobé účinky vapingu nejsou zatím plně pochopeny, a proto je důležité být obezřetný. Studie a výzkumy nadále sledují možné dlouhodobé dopady vapingu na zdraví.

  Vaping, i když se stává stále populárnější alternativou k tradičnímu kouření, nese určitá rizika. Bolesti hlavy mohou být jedním z vedlejších účinků, které někteří jednotlivci mohou zažívat. Je klíčové být si vědom možných příčin, pečlivě sledovat reakce těla a v případě potřeby konzultovat s lékařem. Vaping by měl být vždy zodpovědným rozhodnutím, které bere v úvahu vlastní zdravotní stav a pohodu. 💨🧠

  Jak dlouho vydrží jednorázové vapes?

  Jednorázové elektronické cigarety, často označované jako jednorázové vapes, se staly jedním z nejprodávanějších produktů na trhu elektronických cigaret. Tyto zařízení jsou cenově dostupná alternativa k tradičním elektronickým cigaretám a nabízejí pohodlný způsob vapování. Nicméně, mnoho lidí se ptá, jak dlouho tyto jednorázové vapes skutečně vydrží a jak je to s jejich životností. V tomto článku se podíváme na faktory ovlivňující délku života jednorázových vapes.

  TIP: Přečtěte si náš článek na téma Co je to vapování?

  Výdrž jednorázových elektronických cigaret

  Zdroj: https://unsplash.com/photos/woman-in-black-and-white-floral-sleeveless-top-wearing-black-sunglasses-smoking-QqnHdcKLcOA 

  Konstrukce jednorázových elekronických cigaret (vapes)

  Jednorázové elektronické cigarety jsou obvykle malé, kompaktní zařízení, které obsahují náplň s tekutinou pro vapování a integrovanou baterii. Jedním z klíčových faktorů ovlivňujících životnost těchto zařízení je kapacita baterie a množství náplně.

  Kapacita baterie

  Délka života jednorázových vapes je často přímo závislá na kapacitě jejich baterie. Baterie v těchto zařízeních je obvykle navržena tak, aby vydržela dostatečně dlouho pro spotřebu náplně, která je v nich obsažena. Kapacita baterie se pohybuje od 150 mAh až po 1000 mAh nebo více. Zařízení s vyšší kapacitou baterie obvykle nabízejí delší životnost.

  Množství náplně

  Dalším faktorem ovlivňujícím životnost jednorázových vapes je množství náplně, která je v zařízení obsažena. Kapacita náplně se obvykle udává v mililitrech (ml) a může se pohybovat od 1 ml až po 5 ml. Čím větší je kapacita náplně, tím déle by zařízení mělo vydržet.

  Frekvence používání

  Frekvence používání je dalším faktorem, který ovlivňuje životnost jednorázových vapes. Pokud zařízení používáte častěji, baterie a náplň se rychleji vyčerpají. Naopak, pokud zařízení používáte méně často, může vydržet déle.

  Elektronická cigareta bez nikotinu

  Je třeba poznamenat, že životnost jednorázových vapes může být ovlivněna i tím, zda používáte elektronickou cigaretu s nebo bez nikotinu. Zařízení s nikotinem mohou být často více využívána, zatímco zařízení bez nikotinu mohou vydržet déle, protože nevyžadují tak časté používání.

   

  Délka života jednorázových vapes závisí na několika faktorech, včetně kapacity baterie, množství náplně a frekvence používání. Uživatelé mohou ovlivnit životnost těchto zařízení tím, že budou šetrní k baterii a budou vybírat zařízení s větší kapacitou náplně. V každém případě je však důležité mít na paměti, že jednorázové vapes jsou koncipovány jako dočasné alternativy k tradičním cigaretám a nemají tak dlouhou životnost jako jiné typy elektronických cigaret.

   

  Škodlivost nikotinových sáčků

   

  V tomto článku se zaměříme na škodlivost nikotinových sáčků, které získaly na popularitě jako alternativa kouření cigaret. Nikotinové sáčky, stejně jako elektronické cigarety, pomáhají od kouření, ale je velmi důležité pochopit celý rozsah těchto produktů, včetně jejich rizik, vlivu na zdraví a možné závislosti. 

  V tomto komplexním článku se hlouběji zabýváme světem nikotinových sáčků a poskytujeme vám cenné poznatky a informace. Tento článek počítá s tím, že už víte co jsou nikotinové sáčky.

  Nikotinové sáčky Velo

  Zdroj: https://unsplash.com/photos/pEpE60ILjJ0

  Jsou nikotinové sáčky škodlivé?

  Nikotinové sáčky mohou obsahovat řadu škodlivých látek, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví. Je důležité si uvědomit, že i když se zdají být méně škodlivé než kouření tradičních cigaret, stále nesou nikotinové sáčky rizika, která byste neměli přehlížet.

  Hlavní škodlivou látkou v nikotinových sáčcích je samozřejmě nikotin. Nikotin je velmi návyková látka, která může způsobit závislost a negativně ovlivnit váš nervový systém. Může způsobit zvýšený tep, zvýšený krevní tlak a může být škodlivý pro srdce.

  Kromě nikotinu mohou nikotinové sáčky obsahovat i další škodlivé látky, jako jsou chemikálie a aromatické látky, které mohou dráždit sliznici ústní dutiny a dásní. Tyto látky mohou způsobit podráždění a záněty, což může vést k problémům s ústní hygienou a zdravím zubů.

  Nikotinové sáčky a rakovina

  Ačkoli kouření cigaret způsobuje rakovinu, nemůže za to nikotin, ale jiné chemické látky, které jsou obsažené v kouři. Nikotin, který je v nikotinových sáčcích rakovinu nezpůsobí, protože to není karcinogen. Nám věřit nemusíte, ale to samé tvrdí i Evropský kodex proti rakovině

  Riziko závislosti

  Proč lidé sáhnou po nikotinových sáčcích? Přitažlivost spočívá v pohodlí a vnímání snížení škodlivosti nikotinových sáčků. Mnoho uživatelů věří, že nikotinové sáčky jsou bezpečnější alternativou k kouření. Navíc je lze používat diskrétně téměř v jakémkoli prostředí, což umožňuje uživatelům získat svoji dávku nikotinu bez přitahování pozornosti.

  Cesta k závislosti

  Bohužel cesta k závislosti může být rychlá. Nikotin je silně návyková látka a nikotinové sáčky jej dodávají přímo do vaší krve. Časem se vaše tělo stane závislým na nikotinu, což vede k touhám a abstinenčním příznakům, když se pokusíte přestat. 

  Příznaky a symptomy závislosti

  Rozpoznat závislost na nikotinových sáčcích je klíčové. Některé běžné příznaky zahrnují zvýšenou toleranci vůči nikotinu, potřebu více sáčků k uspokojení touhy a pocit podrážděnosti nebo úzkosti, když nemůžete sáčky používat. Navíc můžete mít problémy přestat, i když si to budete přát.

  Jak bojovat se závislostí

  Osvobodit se od závislosti na nikotinových sáčcích je náročné, ale ne nemožné. Existuje řada strategií, které vám pomohou přestat, jako je postupné snižování používání sáčků nebo hledání podpory od odborníka na závislosti. Je důležité najít metodu, která vám bude vyhovovat, a držet se jí.

  Všimnuli jste si někdy, že na tabákových výrobcích je napsáno: “Jak přestat kouřit: www.kourení-zabiji.cz”? To jsou stránky, kde vám s odvykem pomohou.

  Tipy pro bezpečné používání


  Pokud se rozhodnete používat nikotinové sáčky, je důležité to dělat zodpovědně. Dodržujte doporučené pokyny a uvažujte o nich jako o způsobu jak přestat kouřit , nikoli jako o dlouhodobém řešení.

  Kupujte pouze kvalitní nikotinové sáčky od ověřených výrobců a prodejců, a také se o užívání nikotinových sáčku poraďte se svým lékařem.

  Nikotinové sáčky vs. kouření

  Při srovnání s tradičním kouřením zjistíme, že škodlivost nikotinových sáčků je nižší. Navíc nikotinové sáčky jsou diskrétnější a lze je užívat i tam, kde si zapálit nesmíte. 

  Pokud vám po přečtení tohoto článku přešla na cigaretu chuť a chcete zkusit nikotinové sáčky, vyberte si z naší bohaté nabídky.

     Jak namíchat CBD liquid?

  CBD produkty za posledních pár let získaly obrovskou popularitu díky svým potenciálním zdravotním přínosům a všestrannosti. Tyto tekutiny, také nazývané CBD vape juice, jsou určeny pro použití ve vaporizerech nebo elektronických cigaretách a nabízejí pohodlný způsob konzumace kanabidiolu (CBD). Ať už jste začátečníkem nebo zkušeným uživatelem CBD, naučit se, jak namíchat vlastní CBD liquid, vám může přinést jak finanční úspory, tak i větší kontrolu nad vaším vapovacím zážitkem. V tomto článku se podíváme na postup vytváření vlastního CBD liquidu krok za krokem, abyste si mohli přizpůsobit vaše vapování podle vašich preferencí.

  CBD dokáže pomoci

  Zdroj: https://unsplash.com/photos/Wl_Xv2MRRZw 

  1. Proč si vlastní CBD liquid namíchat?

  Vytvoření vlastního CBD liquidu přináší několik výhod oproti nákupu hotových produktů. Podívejme se na tyto výhody:

  • Finanční úspora: Vlastní výroba CBD liquidu je ekonomičtější než nákup hotových produktů. Můžete si vybrat kvalitní suroviny a získat větší hodnotu za své peníze.
  • Přizpůsobení chuťových preferencí: Mícháním vlastního CBD liquidu si můžete přizpůsobit chuťové preference. Můžete experimentovat s různými příchutěmi a dávkováním, abyste dosáhli přesně takového zážitku, jaký si přejete.
  • Kontrola kvality: Vlastní výroba vám umožňuje zvolit si kvalitní suroviny a mít kontrolu nad procesem. Můžete si být jisti, že vaše CBD tekutina je čerstvá a obsahuje přesně to, co chcete.

  2. Jaké suroviny budete potřebovat?

  Pro výrobu vlastního CBD liquidu budete potřebovat několik základních surovin. Zde je seznam surovin, které budete potřebovat:

  1. CBD extrakt: Toto je hlavní složka vašeho CBD liquidu. Můžete si vybrat CBD extrakt s různou koncentrací, která odpovídá vašim potřebám.
  2. Základní kapalina: Základní kapalina slouží jako nosič pro CBD extrakt a pomáhá vytvářet páru při vapování. Nejběžnějšími základními kapalinami jsou rostlinný glycerin (VG) a propylenglykol (PG). Můžete si také zvolit poměr VG/PG podle vašich preferencí.
  3. Aroma: Pokud si přejete, můžete přidat do svého CBD liquidu příchutě nebo aroma. Existuje široká škála dostupných příchutí, které můžete vybrat podle svého gusta.
  4. Případné doplňky: Kromě základních surovin můžete také zvážit přidání dalších doplňků do vašeho liquidu. Například vitamin E nebo konopný terpen mohou přidat další vlastnosti a obohatit vaše vapovací zážitky.

  Při výběru surovin je důležité zvolit kvalitní a certifikované produkty od důvěryhodných výrobců. To zajistí, že váš CBD liquid bude bezpečný a kvalitní.

  3. Postup při míchání CBD liquidu

  Nyní se podíváme na samotný postup při míchání CBD liquidu. Dodržování správného postupu je klíčové pro získání kvalitního výsledku. Zde je krok za krokem, jak namíchat váš vlastní CBD liquid:

  Krok 1: Příprava surovin

  Před samotným mícháním je důležité připravit všechny suroviny. Zkontrolujte, jestli máte vše, co potřebujete, včetně:

  • CBD extraktu: Ověřte si správnou dávku extraktu, kterou chcete použít.
  • Základní kapaliny: Zvolte si základní kapalinu, která vám bude sloužit jako nosič pro CBD. Nejčastěji se používají rostlinné glyceriny (VG) a propylenglykol (PG). Můžete si také vybrat poměr VG/PG podle vašich preferencí.
  • Aroma: Pokud si přejete, můžete přidat do svého liquidu příchutě nebo aroma. Vyberte si příchuť, která vám vyhovuje.
  • Případné doplňky: Zde můžete přidat další doplňky, jako je například vitamin E nebo konopný terpen, které mohou obohatit váš zážitek.

  Krok 2: Měření a míchání

  Přesné měření surovin je důležité pro dosažení správného poměru a konzistence. Zde je postup pro měření a míchání:

  1. Použijte pipetu nebo stříkačku pro přesné měření CBD extraktu. Dodržujte doporučené dávkování podle výrobce extraktu.
  2. Vezměte si prázdnou lahvičku, ve které budete míchat liquid, a pomocí pipety nebo stříkačky přidejte požadované množství CBD extraktu.
  3. Přidejte základní kapalinu (VG/PG) do lahvičky podle poměru, který preferujete. Většinou se používá poměr 50:50 nebo 70:30 VG/PG, ale můžete si přizpůsobit poměr dle svých preferencí.
  4. Pokud si přejete přidat příchutě nebo aroma, použijte pipetu nebo stříkačku k přidání požadovaného množství. Doporučené množství příchutí se liší v závislosti na síle a intenzitě příchutě.

  Krok 3: Zrání liquidu

  Po smíchání všech surovin je vhodné nechat liquid zrát. Zrání pomáhá, aby se příchutě a složky lépe promísily a aby se dosáhlo lepšího výsledku. Zde je několik tipů pro zrání liquidu:

  • Uchovávejte lahvičku s liquidem na tmavém a chladném místě, ideálně ve skříni nebo šuplíku.
  • Nechte liquid zrát po dobu minimálně jednoho týdne. Během tohoto období se složky postupně spojí a liquid získá svou plnou chuťovou sílu.
  • Pravidelně protřepejte lahvičku během zrání, aby se složky dobře promísily.

  Krok 4: Testování a přizpůsobení

  Po uplynutí zrácení je čas vyzkoušet váš vlastní CBD liquid a případně ho přizpůsobit svým preferencím. Zde je několik tipů, jak testovat a přizpůsobit liquid:

  • Začněte s nižší dávkou a postupně ji zvyšujte, abyste zjistili, jaká dávka CBD vám nejlépe vyhovuje.
  • Ohodnoťte chuť a sílu liquidu. Pokud není dostatečně silný, můžete přidat více CBD extraktu. Pokud je příliš silný, můžete ho zředit další základní kapalinou.
  • Experimentujte s různými příchutěmi a aromaty. Přizpůsobte liquid podle vašich preferencí a zkuste nové kombinace.

   

  Míchání vlastního CBD liquidu je skvělý způsob, jak si přizpůsobit vaše vapovací zážitky a ušetřit peníze. Dodržováním správného postupu a používáním kvalitních surovin můžete vytvořit CBD liquid přesně podle svých preferencí. Pamatujte však, že při práci s koncentrovanými látkami je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a konzultovat s odborníky.

  Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace o tom, jak namíchat CBD liquid. Nezapomeňte vždy dbát na kvalitu surovin a dodržovat správné poměry při míchání. Pokud máte další otázky nebo zájem o další informace, vyhledejte odborné zdroje nebo se poraďte s odborníkem.